ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14314087
*
nr 1431 4087
Spegel
1920-/30-tal, 110x47 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2021
kl 18:58:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:31:08
1
300 kr
15/11 15:31:34
1
500 kr
15/11 18:26:28
2
200 kr
15/11 18:26:28
1
250 kr (Budbetjänt)
15/11 18:27:48
2
300 kr
15/11 18:27:48
1
350 kr (Budbetjänt)
15/11 18:28:16
2
400 kr
15/11 18:28:16
1
450 kr (Budbetjänt)
15/11 18:28:40
2
500 kr
15/11 18:28:40
1
500 kr (Budbetjänt)
15/11 18:29:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1431 4087
Spegel
1920-/30-tal, 110x47 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 15:31:08 | 1 | 300 kr |
15/11 15:31:34 | 1 | 500 kr |
15/11 18:26:28 | 2 | 200 kr |
15/11 18:26:28 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
15/11 18:27:48 | 2 | 300 kr |
15/11 18:27:48 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
15/11 18:28:16 | 2 | 400 kr |
15/11 18:28:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/11 18:28:40 | 2 | 500 kr |
15/11 18:28:40 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/11 18:29:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14